Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy-07 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Również dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się procesja i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o uwolnienie świata od pandemii, o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zgodnie z zaleceniami Księdza Biskupa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy świętej o godz.: 12:00 wokół kościoła. Po procesji będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele do godz.: 18:00

4. Zostają przywrócone spotkania formacyjne wszystkich grup parafialnych z zachowaniem wszelkich obowiązujących przepisów sanitarnych. W pomieszczeniach uczestnicy spotkań powinni zasłaniać nos i usta oraz zachować dwa metry odległości od siebie.

5. W każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny prowadzoną przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

6. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej Wieczornej.

7. Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

8. Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: „Źródło i szczyt”- Jeśli eucharystia daje życie, to warto o eucharystię z ludem, nawet w wymiarze symbolicznym, w sposób odpowiedzialny walczyć- wyjaśnia Ks. Dariusz Kowalczyk SJ; „Czy ruszą na Jasna Górę”-o problemach z jakimi zmagają się organizatorzy i czy w tym roku odbędą się warszawskie pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej?- pisze Patryk Lubryczyński; „Wiara i ofiara”- Losy parafii zależą nie tylko od proboszczów, ale przede wszystkim od wiernych. Co doświadczenia z funkcjonowania w czasie epidemii mówią nam o nas samych?-opisuje Agnieszka Domańska

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Śp. Elżbietę Semeniuk oraz Śp. Annę Miernik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy