Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocy-17 maja 2020 r.

1. W naszym Sanktuarium na Mszy Świętej i nabożeństwach od dziś może przebywać 100 wiernych. Skorzystajmy z tej możliwości powrotu do świątyni, aby ożywić w sobie życie sakramentalne. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele uczestniczymy w maseczkach ochronnych. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za respektowanie powyższych zarządzeń.

2.W poniedziałek, 18 maja, będziemy radować się rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy dziękować Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Po Mszy Świętej zapraszamy na czuwanie ze Świętym Janem Pawłem II- podczas którego będziemy wspólnie śpiewali pieśni związane ze Świętym oraz wysłuchamy kilku fragmentów jego przemówień.

3.Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym Sanktuarium odprawiamy je o godz.: 18:30. Z powodu ograniczonej liczby osób biorących udział w nabożeństwach zachęcamy do odmawiania Litanii do MB Loretańskiej w swoich domowych kościołach. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4.Od Piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.

5.Wyjątkowo w piątek nabożeństwo majowe wraz z nowenną będą odprawione po Mszy Świętej o godz.:8:00, ponieważ w tym dniu Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania w dwóch grupach o godz.: 16:30 i 19:00.

6.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

8.Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać wiele artykułów związanych ze Św. Janem Pawłem II: Karol Wojtyła jakim go znałem– pisze Wanda Półtawska, Jestem z pokolenia JPII– o swoim powołaniu opowiada Bp. Janusz Stepnowski; W służbie Panu i historii– czy 18 maja 1920 r., kiedy witano na świecie drugiego syna Wojtyłów, spodziewano się, że przez niego przyjdzie ostateczne zwycięstwo nad czerwonym imperium?

9.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Krzysztof Pawlaczek, Śp. Wiesław Płochocki, Śp. Witold Ballogh oraz Śp. Stanisław Wacławski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy