Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocy-3 Maja 2020r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

3. W piątek, 8 maja, przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego.

4. Również, 8 maja, obchodzi swoje imieniny Ks. Jan How. Msze Świętą w intencji dostojnego solenizanta odprawimy o godz.:18:00.

5. W sobotę, 9 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny ŁĄSKAWEJ, głównej patronki naszego miasta.

6. W naszym Sanktuarium na Mszy Świętej i nabożeństwach może przebywać sześćdziesięciu dwóch Skorzystajmy z tej możliwości powrotu do świątyni, aby ożywić w sobie życie sakramentalne. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele uczestniczymy w maseczkach ochronnych. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za respektowanie powyższych zarządzeń.

7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz.: 18:30. Z powodu ograniczonej liczby osób biorących udział w nabożeństwach zachęcamy do odmawiania Litanii do MB Loretańskiej w swoich domowych kościołach. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

8. Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

9. Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Zbigniewa Paćko oraz Śp. Stefanię Karaban. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy