Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna- 26 kwietnia 2020 r.

1.W dniu dzisiejszym w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

2.Od poniedziałku, 20 kwietnia, obowiązują nowe przepisy związane z COVID 19. W kościele na 15 m ² może przebywać 1 osoba. W naszym Sanktuarium może więc przebywać już nie pięciu, ale sześćdziesięciu dwóch Wobec tego jak najszybciej skorzystajmy z tej możliwości powrotu do świątyni, aby ożywić w sobie życie sakramentalne. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele uczestniczymy w maseczkach ochronnych. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za respektowanie powyższych zarządzeń.

3.W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa w tych dniach odbędą się o stałych porach.

5. W piątek rozpoczniemy Maryjny miesiąc – maj. W naszym Sanktuarium nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30.

6. Trzeciego maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym Sanktuarium będą sprawowane według porządku zwykłego.

7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do Ojczyzny i barw narodowych.

8. Przywróciliśmy pracę w Kancelarii Parafialnej. Przypomnę, że w poniedziałek przyjmujemy od godz.: 16:00 do 19:00, natomiast w środę i piątek od godz.: 16:00 do 18:00.

9. Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

W intencji darczyńców w niedzielę zostanie odprawiona Msza Święta o godz.:12:00.

10. Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest w wersji papierowej wyłożony pod chórem.

Polecamy