Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego-12 kwietnia 2020 r

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:00 (Rezurekcja); 9:00, 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00. Pamiętajmy, aby w każdej rodzinie śniadanie wielkanocne było poprzedzone błogosławieństwem pokarmów. Tekst tej modlitwy zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

2.Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do codziennej modlitwy w swoich domach o miłosierdzie nad nami i nad całym światem odmawiając o godz.; 15:00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu o godz.: 15:00 odmówmy wspólnie w naszych domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając cały świat.

5. Praca Kancelarii Parafialnej zostaje zawieszona do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z Księdzem Dyżurującym pod nr telefonu: 697 220 400.

6. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami służb epidemiologicznych, w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób. Pierwszeństwo maja rodziny, które zamówiły intencję. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za respektowanie powyższych zarządzeń.

7. Odpowiadając na pytania parafian, pragniemy przypomnieć, że intencje Mszy św. można zamawiać telefonicznie.

8. Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólna modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

W intencji ofiarodawców w niedzielę Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona Msza Święta o godz.:12:00.

9. Polecamy tygodnik IDZIEMY w wersji elektronicznej. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.

Polecamy