Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu-22 marca 2020 r.

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2. Msze św. w najbliższym tygodniu będą celebrowane według porządku zwykłego. Kościół będzie otwarty przez cały dzień. Spowiadamy na każdej Mszy Świętej. Wieczorem księża będą spowiadali od godz.: 17:30
3. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego.
4. Zgodnie z Dekretem Ordynariusza naszej Diecezji wszystkie wspólnotowe nabożeństwa liturgiczne (Litanie, Różańce, Koronki, Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale), spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych, a także spotkania formacyjne zostają zawieszone do odwołania.
5. Praca Kancelarii Parafialnej zostaje zawieszona. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z Księdzem Dyżurującym pod numerem telefonu: 697 220 400
6. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w domach, szczególnie do modlitwy różańcowej każdego dnia o godz. 20.30 w intencji osób chorych, ich rodzin, służb sanitarnych i wszystkich sprawujących opiekę nad chorymi, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia.
7. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
8. Komunikat Ks. Henryka Zielińskiego redaktora naczelnego tygodnika Idziemy.
Dzisiejszy Tygodnik Idziemy, który oddajemy do druku, jest datowany jako podwójny. Następny – jak Bóg da – będzie dopiero na Niedzielę Palmową. Nie chcemy narażać naszych dziennikarzy, pracowników i kolporterów na niekonieczne ryzyko. Nie chcemy także sprawiać nadmiernych kłopotów duszpasterzom, bo jak mają rozprowadzać nasz tygodnik – kiedy w kościele nie ma wiernych? Parafie i tak znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na brak ofiar na tacę. Wiele kiosków też już zamknięto.
Naszych Czytelników i Przyjaciół proszę w tym trudnym czasie o wparcie. Najbardziej chodzi nam o nabywanie i czytanie naszego tygodnika w wersji elektronicznej za pośrednictwem stron www.eprasa.pl lub www.egazety.pl. Powiedzcie o tej możliwości znajomym, gdziekolwiek mieszkają. Zachęcam też do korzystania z naszego serwisu www.idziemy.pl – teraz najświeższe informacje i komentarze będzie można znaleźć właśnie tam.
W najnowszym numerze warto przeczytać co najmniej kilka tekstów: Egzamin z wiary – Czy Bóg posługuje się chorobą by nas skłonić do nawrócenia? Czy ludzie pobożni mają większe szanse na uniknięcie zarazy? – na te i inne pytania o przeżywanie wiary w czasach zarazy – odpowiada o. Józef Augustyn SJ. Wspólnota na łączach – Co powinniśmy zrobić aby dobrze przeżywać Mszę Świętą transmitowaną przez media? – wyjaśnia bp. Adam Bałabuch. Święto ludzkiej wolności – O „największym wstrząsie”, którego doznały niebiosa w dniu Zwiastowania – pisze o. Wojciech Surówka OP.

Polecamy