Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2015

ogl

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 12:00 będzie uroczystość I Komunii Św. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny do przeżywania „Białego Tygodnia”. Zapraszamy codziennie na godz. 18:00. Więcej szczegółów dotyczących tego tygodnia jest na naszej stronie internetowej.

W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę decyzją Konferencji Episkopatu Polski są przeznaczone na koszta związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży.2. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.

4. W przyszłą niedzielę, 24 maja będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że tego dnia kończy się obowiązek przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej. W tym dniu, podczas Mszy Św. o godz. 9.00 dzieci z klas IV i starsze będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. Dla tych dzieci spotkania organizacyjne odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19:15. Spowiedź w sobotę, 23 maja od godz. 9:00 (Każda klasa ma wyznaczoną godzinę). Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Maryjny pt. „Matczyna Miłość” w wykonaniu Natalii Jurkowskiej, Aleksandra Jurkowskiego i Mariusza Mioduszewskiego. Jest to wzruszające misterium słowno–muzyczne. W programie występu usłyszymy opowieści o dramacie człowieka, o jego wyborach, o grzechu, o śmierci i radosnej nadziei zmartwychwstania. Koncert jest dedykowany z okazji Dania Matki wszystkim naszym mamom. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 25 maja na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Dla tej młodzieży obowiązkowe spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św. Do Sakramenty Pokuty zapraszamy w przyszłą niedzielę.

7. W Księgarni pod chórem można składać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej aborcji, które zbierane są przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Robimy to i dla ludzi i dla Chrystusa . Jezus powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Niech nie zabraknie nam determinacji.

8. W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i bardzo ufne, policja apeluje do wszystkich o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, a szczególnie takimi, które zainteresowane są otrzymaniem pieniędzy! Szczegóły tego apelu są umieszczone na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest artykuł pt. „Strach przed obrączką” – Dlaczego młodzi ludzie nie chcą zawierać trwałych związków, chociaż marzą o dozgonnej miłości? Wyjaśnia ks. Robert Skrzypczak.

Polecamy