Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu-02 marca 2020 r.

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
2. Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze Świętą o godz.: 16:00.
3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątki o godz.:17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.:17:30.
4. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
5. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
6. W poniedziałek, 09 marca, na godz.: 18:30 do Auli Św. Jana Pawła, zapraszamy na kolejne spotkanie z Panem Piotrem Kościńskim, dziennikarzem i analitykiem ds. międzynarodowych, doktorem nauk o mediach. Temat spotkania-„ Kościół na Wschodzie: wśród prawosławnych i muzułmanów.
7. Już po raz kolejny w czwartek, 12 marca, w naszej parafii odbędzie się dzień stacyjny. Program dnia stacyjnego będzie następujący: o godz.:15:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I ADORACJA DO GODZ.: 18:00. PODCZAS ADORACJI BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI. O godz.: 18:00 MSZA ŚWIĘTA KOŃCZĄCA DZIEŃ STACYJNY. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy
8. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
9. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w sobotę na godz.: 10:00. (zachęcamy nowych mieszkańców; tych którzy służyli dawniej a dziś są już dorosłymi i poważnymi mężczyznami itd.)
10. W przyszłą niedzielę, 15 marca rozpoczynamy Misje Święte, które będą trwały do 22 marca. Misję poprowadzą OO. Redemptoryści. Prosimy tak zaplanować swoje obowiązki w tygodniu misyjnym, abyśmy jak najliczniej mogli wziąć udział w tych duchowych ćwiczeniach. Foldery z programem misyjnym są wyłożone na stolikach pod chórem. Również cały program misji świętych jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.
11. Misje Święte, są zorganizowane z racji 35 rocznicy erygowania naszej parafii. Można powiedzieć, że są to 35 urodziny naszej wspólnoty parafialnej. Jest taki zwyczaj, że na urodziny obdarowujemy jubilata jakimś upominkiem. Dlatego zwracam się z prośbą, aby w przyszłą niedziele ofiary składane na tacę były przeznaczone na zakup nowych naczyń liturgicznych oraz kompletu nowych ornatów.
12. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.
13. Kto z Państwa chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. W Wielkim Poście szczególnie zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. W którym możemy przeczytać wiele artykułów o tematyce wielkopostnej takich jak: Jałmużna: pomoc, obecność, czas- Czym różni się jałmużna wielkopostna od działalności charytatywnej?- wyjaśnia O. Szymon Janowski, kapucyn; Kościół musi…-Kto ponosi winę za grzechy popełnione w kościele? Tłumaczy ks. Dariusz Kowalczyk SJ.

Polecamy