Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego postu-01 marca 2020 r.

1. Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia naszych serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi. Także dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30.
2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek DROGA KRZYŻOWA o godz.: 17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny).
3. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
4. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
5. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z grupy I i II, zapraszamy dzisiaj na Msze Święta na godz.:18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
6. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza. Jest to również dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Dostojnym solenizancie.
7. Również w środę, 4 marca, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne o godz.: 19:00.
8. Natomiast dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa z nimi związane będą odprawiane o stałych godzinach.
10. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w sobotę na godz.: 10:00. (zachęcamy nowych mieszkańców; tych którzy służyli dawniej a dziś są już dorosłymi i poważnymi mężczyznami itd.)
11. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Jak co roku będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na tacę.
12. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlić się w intencji Ks. Proboszcza z racji przypadających imienin.
13. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.
14. Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
15. W Wielkim Poście szczególnie zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. W którym możemy przeczytać wiele artykułów o tematyce wielkopostnej takich jak: Pojednajcie się z Bogiem-Spójrz na rozpostarte ramiona Chrystusa i pozwól się zbawić zawsze na nowo- apeluje papież Franciszek w liście na W. Post; Wielkopostna triada -Dlaczego katolicy w Polsce mogą jeść w piątki łososia, a nie mogą jeść kurczaka?; oraz art.; Sens postu- Co jest najważniejsze w dobrym przeżywaniu W. Postu? – wyjaśnia ks. dr. Mirosław Cholewa.
16. Zachęcam państwa do odmawiania modlitwy o dobre owoce duchowe Misji Świętych, która znajduje się na folderach misyjnych, które zostawialiśmy w Waszych domach podczas kolędy. Foldery są również wyłożone pod chórem.

Polecamy