Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela zwykła -23 lutego 2020 r.

1. W dzisiejszą niedziele na godz.: 16:00 zapraszamy na zebranie członków Rady Duszpasterskiej.
2. W środę,26 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową będą sprawowane o godz. : 6:30; 7:00; 8:00; 17:00; 18:00 i 19:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci.
3. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek DROGA KRZYŻOWA o godz.: 17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny). Nie żałujmy czasu i odwagi, aby dziś w świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia.
5. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
6. W tym tygodniu będzie obchodził swoje imieniny Pan Mirosław nasz zakrystianin, dlatego w przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz.:12:00 będziemy modlili się w intencji Dostojnego solenizanta.
7. Zakończyliśmy pracę związane z wymianą instalacji iluminacyjnej kościoła wraz z wymianą reflektorów.
8. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Querida Amazonia- o co chodzi w Papieskiej adhortacji po Synodzie dla Amazonii? -wyjaśnia O. Dariusz Kowalczyk SJ, Jak Podnieść się z depresji, Terapia naprawdę pomaga- jak odróżnić depresję od chwilowego przygnębienia? Kiedy należy konsultować się z psychologiem, a kiedy z psychiatrą? Odpowiada psychoterapeuta Ewelina Bzdęga- Majewska.

Polecamy