Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela zwykła-16 lutego 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby chorych objętych opieką przez Caritas naszej diecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
3. W najbliższy czwartek na Mszy Świętej o godz.: 18:00, będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przy ambonie. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych, którą rozpoczniemy o 17:30.
4. W przyszłą niedziele, 23 lutego, na godz.: 16:00 zapraszamy na zebranie członków Rady Duszpasterskiej.
5. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska.
6. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Franciszek o Janie Pawle II- Główne myśli z nowej książki papieża Franciszka o Św. Janie Pawle II- przedstawia Anna Artymiak; Kościół Potrzebny do zbawienia?-Czy ci, którzy nie wierzą w Chrystusa mogą być zbawieni?-wyjaśnia O. Dariusz Kowalczyk SJ.
7. Trwa okres ferii zimowych. Wszystkim wyjeżdzającym życzymy dobrego wypoczynku. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Zenona Będkowskiego, Śp. Miłosza Wikanowicza oraz Śp. Elżbietę Marciniak. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy