Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela zwykła-09 luty 2020 r.

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą z sakramentem namaszczenia chorych będziemy sprawowali o godz.: 18:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00, będziemy modlić się w intencji Siostry Lilianny z okazji przypadających imienin.
4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby chorych objętych opieką przez Caritas naszej diecezji.
5. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Wszystkim wyjeżdzającym życzymy dobrego wypoczynku. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
6. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Lourdes: wiara, nadzieja, cud- Rocznie przybywa tam 6 mln. pielgrzymów, w tym 80 tyś. chorych. Co ich przyciąga? Relacjonuje ks. Paweł Kłys.; Skarb ciągle do odkrycia- Jakie znaczenie ma dzisiaj łacina dla Kościoła i dla kultury europejskiej?- tłumaczy ks. Waldemar Turek.

Polecamy