Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela zwykła-02 luty 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Grzegorz Lachowicza. Jednego z dwóch Misjonarzy, którzy poprowadzą dla nas Misje Święte z okazji 35 rocznicy erygowania naszej parafii. Misje rozpoczniemy od 15 do 22 marca. W dniu dzisiejszym O. Grzegorz na każdej Mszy Świętej skieruje do nas słowo zachęty dotyczące wzięcia udziału Misjach.
2. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o siostrach posługujących w naszej parafii jak również pochodzących z naszej wspólnoty parafialnej.
4. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
5. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
6. W piątek przypada dzień imienin Ordynariusza naszej Diecezji Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”. W piątek z sakramentu pokuty będzie można skorzystać podczas każdej Mszy Świętej.
8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00, będziemy modlić się w intencji Siostry Lilianny z okazji przypadających imienin.
9. W naszej parafii w poniedziałek kończymy odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędą. W dniu jutrzejszym, 3 lutego, od godz.: 16:00 odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:
Ul. Rodziewiczówny 7, Ul. Grochowska 71a i 73; Ul. Witolińska 44, Ul. Dęblińska 2 i 9; Ul. Pustelnicka 2,4,5,6, 5/8; Ul. Zamieniecka 34 i 46.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów. Za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Wystarczy, że jesteście- sens i znaki towarzyszące powołaniu zakonnemu wyjaśnia ks. Paweł Kłys; Dla kogo Komunia Święta- jakie warunki trzeba spełnić by godnie przyjmować Komunie Świętą i w jakich okolicznościach kapłan może odmówić jej udzielenia?; oraz art. pt.: Bliżej Ludzi- jest to wywiad z dyrektorem Wydziału Gospodarczo- Budowlanego Diecezji Warszawsko-Praskiej na temat powstawania nowych parafii i budowy kościołów.

 

Polecamy