Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela zwykła-26 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych.
2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze.
3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
4. Również w przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
6. Również, 2 lutego, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej O. Grzegorz Lachowicza, który na każdej Mszy Świętej skieruje do nas słowo dotyczące Misji Parafialnych.
7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

27.01-poniedziałek Ul. Ostrobramska 83 A,B,C        –5 kapłanów

28.01-wtorek Ul. Rodziewiczówny 1- od numeru 1 do 305   –  5 kapłanów

29.01-środa Ul. Ostrobramska 73 C,      –5 kapłanów

30.01-czwartek Ul. Ostrobramska 73D      –5 kapłanów

31.01- piątek Ul. Ostrobramska 73 E        –5 kapłanów

01.02- sobota Ul. Komorska 4, Łukowska 19, 21, 27       -5 kapłanów

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

8. Z racji niedzieli Słowa Bożego, ogłoszonej przez Papieża Franciszka młodzież oazowa przygotowała na kartkach cytaty z Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła z wystawionych koszyków możemy zabrać ze sobą te kartki jako słowo na drogę i przesłanie na cały tydzień.
9. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Za trudna Biblia- Trudności w rozumieniu Pisma Świętego- wyjaśnia ks. Prof. Bartosz Adamczewski; Pamięć o Auschwitz- Jak zbrodnie, których symbolem jest Auschwitz odcisnęły się na świadomości Polaków, Żydów i Niemców.

 

Polecamy