Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela zwykła -19 stycznia 2020 r.

1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Msze Świętą o godz.:16:00.
2. W minionym tygodniu obchodzili swoje imieniny O. Antoni i Ks. Mariusz. Z tej racji zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 12:00, podczas której będziemy modlić się w intencji dostojnych solenizantów.
3. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

20.01-poniedziałek Ul. Łukowska 3     -5 kapłanów

21.01- wtorek Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11,ul. Łukowska 13   – 5 kapłanów

22.01- środa Ul. Jarocińska 1    – 5 kapłanów

23.01-czwartek Ul. Witolińska 5    -5 kapłanów

24.01- piątek Ul. Witolińska 2,4     -5 kapłanów

25.01- sobota Ul. Witolińska 6,8    -5 kapłanów

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

7. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Między miłością i nienawiścią- czy jeśli się krytykuje czyjeś poglądy, to znaczy, że się te osobę nienawidzi?; Nasza szkoła w Sierra Leone- w jednym z krajów najuboższych na świecie nasza diecezja warszawsko-praska prowadzi swoją parafię- o jej funkcjonowaniu możemy zapoznać się w niniejszym artykule.

Polecamy