Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni i komunii z Panem Bogiem.
3. W dzisiejszą niedzielę, 12 stycznia, na Msze Świętą o godz.: 10:00 zapraszamy wszystkich pątników 36 Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Po Mszy Świętej w Auli Świętego Jana Pawła II przełamiemy się opłatkiem.
4. Dzieci z naszej parafii w dniu dzisiejszym mają zaszczyt zaprosić na przedstawienie pt.: Oklepane Jasełka”. Przedstawienie odbędzie się w Sali gimnastycznej pod kościołem o godz.: 12:00 i 13:00. Przedstawieniu będzie towarzyszył kiermasz a zebrane fundusze będą przeznaczone na podróże „małe i duże” a konkretnie na wyjazd dzieci do Wadowic i Krakowa.
5. W środę, 15 stycznia, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kościele o godz.: 19:00.
6. Natomiast dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.:16:00
7. W tym tygodniu obchodzą swoje imieniny O. Antoni i Ks. Mariusz. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.:12:00, podczas której będziemy modlić się w intencji czcigodnych solenizantów.
8. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno.
9. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

13.01-poniedziałek Ul. Łukowska 15,17   -5 kapłanów

14.01-wtorek Ul. Łukowska 6,7    -5 kapłanów

15.01- środa Ul. Łukowska 8    -5 kapłanów

16. 01-czwartek Ul. Łukowska 9    -5 kapłanów

17.01- piątek Ul. Łukowska 1    -5 kapłanów

18.01- sobota Ul. Łukowska 4, 2, 2a,2b,2c,    -5 kapłanów

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.
10. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika: IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły.: Ściśle tajne- na czym polega tzw. tajemnica papieska w Kościele; Humanum genus- czy przestrogi przed masonerią, zawarte w encyklice Leona XIII są jeszcze aktualne?; Chrzestni, nieoceniony skarb- Jak powinniśmy wybierać dzieciom chrzestnych oraz jakie obowiązki na nich spoczywają.

Polecamy