Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2015

ogl1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.3. W środę przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31 rocznica zamachu na Jana Pawła II.

4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

5. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.

6. W sobotę będziemy przeżywali Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i naszej Metropolii Warszawskiej. Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego.

7. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzili za tydzień, w niedzielę, 17 maja.

Tego dnia na Mszy św. o godz. 12:00 będzie uroczystość I Komunii Św. Dla tych dzieci spotkania organizacyjne odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19:15. Pierwsza spowiedź przed I Komunią Św. w sobotę, 16 maja od godz. 11:00 (Każda klasa ma wyznaczoną godzinę). Rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i pozostałą rodzinę zapraszamy do spowiedzi w sobotę w czasie Mszy św. porannych i po południu od godz. 17:00.

Prosimy by w tym dniu nie stawiać samochodów na parkingu przy Sanktuarium.

Więcej szczegółów dotyczących I Komunii Św. jest na naszej stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę decyzją Konferencji Episkopatu Polski będą przeznaczone na koszta związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży.

8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt. „Miłosierdzie i pobłażanie”. Z o. Józefem Augustynem SJ rozmawia Iwona Żurek. Oraz artykuł Pt. „Fatima wciąż woła” – przestrogi i rady Maryi w Fatimie nabierają aktualności jak nigdy dotąd – pisze Jan Gać.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp + Krystyna Paździerska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy