Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela świętej Rodziny-29 grudnia 2019 r

1. W dzisiejszą niedzielę na godz.:16:00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert pt.: „Świąteczne przeboje” międzynarodowych i polskich wykonawców, których wszyscy słuchamy i śpiewamy w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
2. Msze Świętą w intencji dziękczynno-błagalnej za miniony rok 2019 odprawimy we wtorek o godz.:18:00. Bezpośrednio po Mszy odprawimy nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy. Za uczestnictwo w nabożeństwie i śpiewie hymnu możemy uzyskać odpust zupełny.
3. W Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dnia przypada również światowy dzień pokoju.
4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą odprawiane o stałej porze.
5. Dzieci z naszej parafii maja zaszczyt zaprosić na przedstawienie pt.: Oklepane Jasełka”. Przedstawienie odbędzie się 12 stycznia w Sali gimnastycznej pod kościołem o godz.: 12:00 i 13:00. Przedstawieniu będzie towarzyszył kiermasz a zebrane fundusze będą przeznaczone na podróże „małe i duże” a konkretnie na wyjazd dzieci do Wadowic i Krakowa.
6. Z nowym rokiem w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wyminą nawierzchni wokół kościoła jak również na modernizacją terenów zieleni.

-02.01-czwartek Ul. Perkuna 52, 54, 56, 58
-03.01-piątek PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
-04.01-sobota Ul. Perkuna 70,72,72a,74

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

Polecamy