Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela adwentu-08 grudnia 2019 r.

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.
W dniu dzisiejszym podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.
2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 16:00.
3. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest organizowana zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
4. Wszystkich parafian, dzieci i młodzież zachęcamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym Sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ciepły poczęstunek (mleko, kakao, herbata i słodkie bułeczki).
5. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem
6. Również są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
7. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
8. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 15 grudnia i będą trwały do wtorku, 17 grudnia. Poprowadzi je Ks. Marcin Ożóg, były wikariusz, który pracował w naszej parafii a obecnie budowniczy kościoła p.w. Dobrego Pasterza w Warszawie.
9. W przyszłą niedziele zapraszamy na kiermasz przygotowany przez dzieci z nasze parafii pod czujnym okiem S. Lilianny. Dochód ze sprzedaży wykonanych prac zostanie przeznaczony na podróże małe i duże a konkretnie do Wadowic i Krakowa.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY.A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Czysta i piękna Pani- znaczenie prawdy o Niepokalanym Poczęciu NMP; Budujemy mosty- Na co przeznaczone są środki zebrane w ramach „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Jerzy Komorowski oraz Śp. Barbara Kowalska. Powierzmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy