Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela zwykła- 10 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 11 obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan modlitwą i ofiarą w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Po Mszy Świętej z tej racji odbywa się zbiórka do puszek.
2. W poniedziałek, 11 listopada, w święto Odzyskania Niepodległości, zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz.: 18:00. Po zakończonej Mszy zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Śpiew poprowadzi chór parafialny w połącznie ze scholą.
3. W środę, 13 listopada, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie formacyjne na godz.:19:00.
4. Trwa nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się każdego dnia o godz.:17:30.
5. W sobotę,16 listopada, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, będziemy przeżywali w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową. Ofiarujmy w tym dniu Matce Bożej, Patronce tego miejsca swój czas na modlitwie, aby wypraszać dla siebie i dla całej naszej wspólnoty parafialnej Boże Błogosławieństwo. Program uroczystości odpustowych będzie następujący: Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00 i 8:00. Od godz.: 15:00 do 18:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość w tym czasie skorzystania ze spowiedzi. Wystawienie rozpoczniemy koronką do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz.: 17:30 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe. Główna Msza Św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Biskup Tadeusza Pikusa.
6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji. W tym dniu Ks. Diakon na każdej Mszy Świętej wygłosi kazanie.
7. Również dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę, 17 listopada, na Msze Świętą o godz. 16:00.
8. A także w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na Masze Święta o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
9. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Dzieciństwo w Zuzeli – o miejscu narodzin późniejszego Prymasa Tysiąclecia i jego dzieciństwie; Nieśmiertelny symbol Warszawy- w listopadzie Zamek Królewski można zwiedzać za darmo i dlaczego warto się tam wybrać?; Dlaczego mamy kochać Ojczyznę?- skąd bierze się kryzys patriotyzmu i jak temu zaradzić.

Polecamy