Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela zwykła-03 listopada 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
2. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30.
3. Przypominamy, że do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych z zachowaniem zwykłych warunków odpustu. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
4. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się w czwartek, 7 listopada, o godz.:17:30.
5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z kościołem prześladowanym.
6. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A nim zachęcamy do przeczytania następujących art.: Ratujmy dusze- czym jest czyściec i co sami zyskujemy, modląc się za zmarłych?: Świadkowie i wyznawcy- Jak w pierwszych wiekach Kościoła rodził się kult męczenników i kogo nazywano świadkami?; Głos prześladowanych- Aż dwie trzecie zabójstw, zamachów i naruszeń prawa na świecie jest popełnionych przeciwko chrześcijanom.

Polecamy