Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela zwykła -27 października 2019 r.

1. Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Kościńskim, naszym parafianinem, dziennikarzem i wykładowcą, na temat POLONIA NA KRESACH. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 października o godz. 19.00 w auli im. Św. Jana Pawła II. W trakcie spotkania wyświetlony zostanie krótki film dokumentalny.
2. W piątek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym Sanktuarium Msze będą sprawowane według porządku niedzielnego,(7:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i o 18:00).
3. W piątek z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
4. W sobotę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu za zmarłych odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy.
5. Również w sobotę, 2 listopada, po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca.
6. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Na stoliku pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej, którą rozpoczniemy w dzień zaduszny. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem.
7. Na całoroczną modlitwę wypominkową, którą sprawujemy prze cały rok w każdą niedzielę o godz.:8:30, przyjmujemy w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej a także dzisiaj pod chórem.
8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
9. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych z zachowaniem zwykłych warunków odpustu. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
10. W związku z trwającym Synodem Młodych, zapraszamy osoby, w wieku od szesnastu do trzydziestu lat, mieszkające na terenie naszej Diecezji do wyrażenia swojej opinii na temat Kościoła wypełniając ankietę, która znajduje się na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Odpowiedzi na pytania zamieszczone w ankiecie będą wykorzystane jako narzędzia pracy Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ankietę można wypełniać do 31 października. Link do ankiety jest również udostępniony na naszej stronie parafialnej: www.parafiaostrobramska.pl.
11. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym tygodniu nabożeństwach różańcowych po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Tajemnica nieba- co jest istotą świętości i czy zwykły człowiek powinien o Niej myśleć?; Pamięć o męczennikach-dlaczego powinniśmy kultywować pamięć o tych, którzy cierpieli dla Chrystusa; Serce pełne świadectwa- z człowiekiem, który miał być gangsterem a został księdzem.

Polecamy