Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela zwykła-20 października 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.:16:00
3. We wtorek, 22 września, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy Świętej o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00, oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
5. Młodzież szkół średnich oraz klas siódmych i ósmych, zapraszamy na spotkania OAZOWE w każdy piątek o godz.: 19:00 Spotkania odbywają się w sali przy kancelarii i prowadzi je Siostra Lilianna.
6. W związku z trwającym Synodem Młodych, zapraszamy osoby, w wieku od szesnastu do trzydziestu lat, mieszkające na terenie naszej Diecezji do wyrażenia swojej opinii na temat Kościoła wypełniając ankietę, która znajduje się na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Odpowiedzi na pytania zamieszczone w ankiecie będą wykorzystane jako narzędzia pracy Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ankietę można wypełniać do 31 października.
7. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej w dzień zaduszny na Mszy Świętej o godz.:18:00 oraz podczas procesji, która odbędzie się bezpośrednio po Mszy. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem.
8. Na całoroczną modlitwę wypominkową, którą sprawujemy prze cały rok w każdą niedzielę o godz.:8:30, będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Na drogach wierności- w czym przejawiała się kapłańska wierność bł. ks. Jerzego Popiełuszki?- ukazuje jego przyjaciel Ks. prof. Jan Sochoń, oraz art.: Szpieg w komórce- kto i jak najczęściej podsłuchuje nasze rozmowy?- pisze Piotr Kościński.
10. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, w dniu dzisiejszym we wszystkich parafiach odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych.

Polecamy