Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela zwykła-13 października 2019 r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, włączmy się w dzieło stypendialne „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
3. W poniedziałek będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Otoczmy naszymi modlitwami nauczycieli, katechetów i pracowników administracyjnych. W tym dniu w ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
4. W środę (16 października), zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na spotkanie o godz.:19:00.
5. W czwartek, 17 października, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.
6. Młodzież szkół średnich oraz klas siódmych i ósmych, zapraszamy na spotkania OAZOWE w każdy piątek o godz.: 19:00 Spotkania odbywają się w sali przy kancelarii i prowadzi je Siostra Lilianna
7. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnego trenera.
8. W sobotę (19 października), w naszym Sanktuarium, klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji, na Mszy Świętej o godz.: 11:00 przyjmą z rąk ks. Rektora Krzysztofa Warchałowskiego strój duchowny. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.
9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misję prowadzoną przez naszą Diecezje w Sierra Leone.
10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.:16:00
11. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Dany na dzisiejsze czasy- Na czym polegała heroiczność wiary Prymasa Tysiąclecia?-odpowiada o. prof. Zdzisław Kijas, oraz art.: Po co nam papież?-jak rozumieć prymat i nieomylność papieża oraz Jego rolę w Kościele?-wyjaśnia o. Jacek Salij OP.
13. Drodzy Parafianie i Goście! Z miłości do Ojczyzny z całego serca zachęcamy Was do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Wojtkowskiego. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy