Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela zwykła-07 października 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych
5. Młodzież szkół średnich oraz klas siódmych i ósmych, zapraszamy na spotkania OAZOWE w każdy piątek o godz.: 19:00 Spotkania odbywają się w sali przy kancelarii i prowadzi je Siostra Lilianna
6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził 19 Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie chodźmy . To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka– Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będziemy mogli złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież składając ofiarę do puszek.
7. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnego trenera.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Krzewiciele różańca, oraz : Ekologia po katolicku.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Tadeusz Mackiewicz i Śp. Henryk Kowalak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy