Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela zwykła- 29 września 2019 r.

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
2. Zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw po wieczornej Mszy Świętej. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe.
3. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 października, po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”.
4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 października, zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.: 9:00
5. Również w piątek, 4 października, przypada dzień imienin Papieża Franciszka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta
6. W sobotę, 5 października, po Mszy Świętej o godz.:7:00, zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:10:00.
7. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
8. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
9. Młodzież szkół średnich oraz klas siódmych i ósmych, zapraszamy na spotkanie OAZOWE Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy piątek, 4 października, o godz.: 18:00. Spotkanie poprowadzi Siostra Liliann.
10. Witamy w naszej parafii księdza diakona Dominika Brzezińskiego, który przez cały rok w cyklu cotygodniowym od czwartku do niedzieli, będzie obywał praktyki duszpasterskie i katechetyczne. Życzymy księdzu diakonowi żeby dobrze się czuł w naszej wspólnocie, a MB Ostrobramska, Patronka naszego Sanktuarium niech otacza swoją opieką.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Sekret pompejański- O powstaniu i sile różańcowej nowenny pompejańskiej- pisze Ks. Wojciech Surówka; oraz art.: Jak odmawiać Różaniec?- Swój sposób na Różaniec zdradza Abp. Wacław Depo.
12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Martę Niewiatowską. Polećmy Ja teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy