Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela zwykła- 22 września 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii jako niedzielę powołaniową. Podczas każdej Mszy Siostry Felicjanki przybliżą nam charyzmat swojego zgromadzenia i podzielą się świadectwem swego powołania. Będzie również można nabyć książki oraz różańce własnoręcznie wykonane przez Siostry.
2. Również w dzisiejszą niedzielę, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 18:00 a po niej na spotkanie formacyjne do auli Św. Jana Pawła II.
3. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym w środę, 25 września, na godz.: 19:00 do sali gimnastycznej pod kościołem.
4. Również w środę, 25 września, będziemy świętować 36 rocznicę pierwszej Mszy Świętej odprawionej na placu naszego Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na Msze Świętą o godz.:18:00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za wszystkich, którzy tę świątynię wznosili.
5. Wszystkim dziękujemy za złożone dodatkowe ofiary na położenie nowej kostki brukowej jak również za dobrowolne wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg Wam Błogosławi.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Nie wódz nas na pokuszenie- Czy powinniśmy zmienić polski tekst Modlitwy Pańskiej, aby był bardziej zrozumiały? Wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowki; oraz art.: Życie bez znieczulenia-jak pomagać ludziom, którzy popadli w alkoholizm i inne uzależnienia?- odpowiada O. Adam Michalski, dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu.

Polecamy