Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2015

ogl1. Dziś przeżywamy piątą niedzielę Wielkanocy i rocznicę Konstytucji 3 Maja. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Floriana, męczennika. Jest on patronem katedry i diecezji warszawsko – praskiej.

Tego dnia w intencji wszystkich maturzystów zostanie odprawiona Msza św. o godz. 7:00. Maturzystów i ich rodziny serdecznie zapraszamy.

4. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W piątek (8 maja) przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego patrona Polski. Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego. Tego dnia z racji przypadającej uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.

Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Stanisława Kędziory. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie, szczególnie módlmy się o łaskę zdrowia.

6. W sobotę (9 maja) w Warszawie będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki naszego miasta.

Tego dnia chcemy zorganizować tzw. „Dzień Wspólnot”. Osoby, które należą do różnych wspólnot parafialnych zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem do Słupna. W programie wspólna Msza św., gry, zabawy, ognisko. Wyjazd autokarem o godz. 9:00. Powrót ok. godz. 17:00. Zapisy u opiekunów grup.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt. „Śladami Hubala”. Sylwetkę ostatniego żołnierza Armii Polskiej, który ze swoim oddziałem walczył aż do 30 kwietnia 1940 opisuje Irena Świerdzewska.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp + Irena Rozbicka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy