Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela zwykła-15 września 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
3. We wtorek, 17 września, na godz.: 18:30, zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na pierwsze spotkanie po wakacyjne.
4. W czwartek, 19 września, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.
5. Pragniemy objąć duszpasterską opieką i modlitewnym wsparciem osoby samotne z naszej parafii, które borykają się z różnymi trudnościami i problemami np. :z duchową pustką po śmierci bliskiej osoby, poczuciem utraty sensu życia, nie radzeniem sobie z wieloma trudnościami… Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Msze Świętą w najbliższy piątek, 20 września, na godz.:18:00, a po niej na spotkanie w auli Św. Jana Pawła II.
6. Kandydatów do służby liturgicznej zapraszamy wraz z rodzicami w najbliższą sobotę, 21 września, na godz.: 10:00.
7. W przyszłą niedzielę, 22 września, będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę powołaniową. Podczas każdej Mszy Siostry Felicjanki przybliżą nam charyzmat swojego zgromadzenia i podzielą się świadectwem swego powołania. Będzie również można nabyć książki oraz różańce własnoręcznie wykonane przez Siostry.
8. Również w przyszłą niedzielę, 22 września, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 18:00 a po niej na spotkanie formacyjne do auli Św. Jana Pawła II.
9. Zakończyliśmy prace związane z położeniem kostki brukowej i renowacją ogrodzenia kościoła od ul. Łukowskiej. Wszystkim dziękujemy za złożone dodatkowe ofiary na ten cel jak również za dobrowolne wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg Wam Błogosławi.
10. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Stała Matka Boleściwa- Jak powinniśmy naśladować Matkę Bożą Bolesną?- wskazuje O. Jacek Salij OP.; oraz art.: Budujmy relację- Dla Kościoła, państwa i szkoły, a zwłaszcza dla rodziny, nie ma ważniejszego zadania od dobrego wychowania dzieci i młodzieży- mówi bp. Marek Mendyk.
11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Marie Skup; Śp. Edmunda Karolkiewicza; Śp. Marka Chmielaka i Śp. Jadwigę Jakubowską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Polecamy