Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela zwykła-08 września 2019 r.

1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 10:00 zostanie wprowadzony do naszego Sanktuarium Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 36 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
3. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
4. We wtorek, 10 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00
4 Również w sobotę, 14 września, zapraszamy całą służbę liturgiczną oraz braci z KSP Totus Tuus na pierwsze spotkanie powakacyjne o godz.: 10:00.
5 Kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy II zapraszamy w niedzielę, 15 września, na Msze Świętą o godz.: 18:00 oraz na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
6 Zakończyliśmy prace związane z położeniem kostki brukowej. Trwają prace renowacyjne ogrodzenia kościoła od ul. Łukowskiej. Wszystkim dziękujemy za złożone dodatkowe ofiary na ten cel jak również za dobrowolne wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg Wam Błogosławi.
7 Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. A w nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących art.: Na tamie we Włocławku- Dzieje krzyża, który podczas spotkania z Janem Pawłem II stał na lotnisku w Kruszynie, a teraz upamiętnia miejsce odnalezienia ciała ks. Jerzego Popiełuszki- przybliża Ks. Antoni Poniński, oraz art. pt.: Biblia z lipowego drewna- Tajemnice ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej- opisuje Iwona Budziak.
8 W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edwarda Mieńko. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

 

Polecamy