Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela zwykła-01 września 2019 r

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
2. Również dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz.: 12:00, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz pracowników oświaty na Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek na godz.: 9:00.
4. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych w dni powszednie.
5. Siostra Lilianna zaprasza na pierwsze spotkanie scholii i bielanek w czwartek o godz.: 16:00 do Auli św. Jana Pawła II. terminy kolejnych spotkań umieszczone są na naszej stronie internetowej.
6. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę „Godzina Święta” po Mszy Świętej wieczornej.
7. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. :17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.: 9:00
8. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00, którą poprzedzimy modlitwa różańcową o godz.: 7:30. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.
9. W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 36 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
10. Również w przyszłą niedziele ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
11. Zakończyliśmy prace związane z położeniem kostki brukowej. Trwają prace renowacyjne ogrodzenia kościoła od ul. Łukowskiej. Wszystkim dziękujemy za złożone dodatkowe ofiary na ten cel jak również za dobrowolne wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg Wam Błogosławi.
12. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów poświęconych 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leszka Grabowskiego i śp. Adama Kochanowskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy