Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela zwykła-18 sierpnia 2019 r.

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Ryszarda Pijanowskiego. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
4. Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Nowe usta papieża- sylwetkę nowego rzecznika Stolicy Apostolskiej Mateo Bruniego przybliża Anna Artymiak, oraz art. pt.: Najbardziej polski kościół Wilna- Dzieje wileńskiego kościoła, w którym Msze Święte do dzisiaj sprawowane są tylko po polsku- opisuje wilnianka Aneta Kurovska.

Polecamy