Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela zwykła-04 sierpnia 2019 r.

1. W poniedziałek, 5 sierpnia, Mszą Św. pontyfikalną o godz.: 7:00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się trzydziesta 36 piesza pielgrzymka naszej diecezji i 13 strażacka na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Ks. Bp Romuald Kamiński, oraz będzie obecny Ks. Bp. Marek Solarczyk, który razem z nami wyruszy na szlak pątniczy.
2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami, biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, które będą sprawowane w naszym sanktuarium przez cały czas trwania pielgrzymki po Mszach Świętych wieczornych. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów.
3. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.
4. Pierwszy etap prac związanych z wymianą nawierzchni ciągów pieszych został zakończony. Pozostały do wykonania prace związane z założeniem trawników i nasadzeniem krzewów. Prace będą wznowione w drugiej połowie sierpnia. Wszystkim za złożone dodatkowe ofiary na poczet prowadzonych prac składamy Bóg zapłać.
5. Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Akcja ewangelizacyjna -pielgrzymki, oazy, Przystanek Jezus, to tylko niektóre z inicjatyw ewangelizacyjnych skierowanych do młodzieży- mówi o tym Bp. Tadeusz Lityński; oraz art.: Barka od brzegu- o niezwykłej barce na Wiśle, na której cyklicznie podczas rejsów odbywa się ewangelizacja- pisze Iwona Budziak.
6. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy