Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.

1. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin do Częstochowy organizowanej przez naszą diecezję i parafię w dniach od 5 do 14 sierpnia. Zapisy będą prowadzone w naszej parafii w dniach od 1 do 4 sierpnia od godz.: 17:00 do 20:00 w Auli Św. Jana Pawła II.

2.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze.

3.W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy modlić się podczas Mszy Świętej o godz.: 18:00. Serdecznie zapraszamy.

4.Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

5.Trwają pracę związane z wymianą nawierzchni ciągów pieszych. Dlatego na czas robót brama do kościoła od ul. Łukowskiej przy boisku jest zamknięta.

6.Na czas wypoczynku polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Wakacje z rodziną czy bez rodziny?- Dlaczego spędzanie przez małżonków wakacji osobno jest kiepskim pomysłem- odpowiada Janusz Wardak w wywiadzie udzielonym Monice Odrobińskiej, oraz o Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego ze szczegółowym programem uroczystości jubileuszowych.

7.Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Polecamy