Ogłoszenia duszpasterskie

16 Niedziela zwykła-21 lipca 2019 r.

1. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin do Częstochowy organizowanej przez naszą diecezję i parafię w dniach od 5 do 14 sierpnia. Zapisy będą prowadzone w naszej parafii w dniach od 1 do 4 sierpnia od godz.: 17:00 do 20:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
2. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem rodziny.
3. Trwają prace związane z wymianą nawierzchni ciągów pieszych. Dlatego na czas robót brama do kościoła od ul. Łukowskiej przy boisku jest zamknięta. W tym miejscu chcemy złożyć podziękowania rodzinom, które wpłaciły na konto parafialne ofiary na poczet prowadzonych prac.
4. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W nowym tygodniku „Idziemy”, znajdziemy m.in. kilka różnych artykułów na temat pielgrzymek i pseudo-pielgrzymek, ciekawy artykuł o telefonie zaufania, który uratował niejedno życie oraz komentarz do niedawnych wydarzeń we Francji rodzący pytanie o to, czy w świecie bez Boga da się utrzymać przekonanie o godności życia człowieka
5. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Polecamy