Ogłoszenia duszpasterskie

14 Niedziela zwykła-07 lipca 2019 r.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
2. Do poniedziałku do wieczora jest prowadzona akcja zbiórki makulatury na rzecz wsparcia projektów misyjnych Dzieła Misyjnego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Do ustawionego w tym celu kontenera, przy boisku, można składać gazety, książki oraz kartonowe opakowania.
3. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszym Sanktuarium organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 lipca. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
4. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin do Częstochowy organizowanej przez naszą parafię i diecezję w dniach od 5 do 14 sierpnia. Ten szczególny czas rekolekcji w drodze pątnicy będą przeżywali pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Zapisy będą prowadzone w dniach od 1 do 4 sierpnia od godz.: 17:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Marka Jaśkowskiego, misjonarza, który obecnie pracuje na Syberii w Surgocie. Po Mszy Świętej będzie można wesprzeć działalność misyjną prowadzona przez Ks. Marka składając ofiarę do puszek.
6. Trwają pracę związane z wymianą nawierzchni ciągów pieszych. Dlatego na czas robót wejście do kościoła od ul. Łukowskiej przy boisku będzie nieczynne. Prosimy o zachowanie ostrożności.
7. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W nowym tygodniku „Idziemy”, zachęcamy do przeczytania dwóch artykułów o „Fenomenie Medjugoria”. Można tam spotkać ludzi z całego świata i dlaczego wybierają to miejsce- opowiada pracujący tam O. Urban Pudełko.

Polecamy