Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015

ogl1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. Z tej racji gościmy w naszym Sanktuarium ojca duchownego seminarium Ks. Grzegorza Zagórowskiego wraz z klerykami. Serdecznie ich witamy.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.2. Zapraszamy Rodziców i Dzieci klas IV, V i VI na spotkanie organizacyjne dotyczące Rocznicy I Komunii św. Spotkanie odbędzie się dzisiaj i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.

3. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po Jej zakończeniu.

4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

5. W pierwszy piątek miesiąca (1 maja) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00.

Od tego dnia zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium będą sprawowane po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.

Z racji świątecznego charakteru dnia 1 maja, Ks. Abp Henryk Hoser udziela wszystkim przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od piątkowego postu.

6. W sobotę, 2 maja będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo majowe.

8. Siostry Nazaretanki zapraszają na wspólne świętowanie kolejnej Rocznicy beatyfikacji Matki Założycielki – Franciszki Siedliskiej. W planie uroczystości: piesza pielgrzymka z Roszkowej Woli do Żdżar (ok. 10 km, z możliwością podwiezienia autokarem), ciepły posiłek oraz rodzinne śpiewanie.  Wyjazd autokarem do Roszkowej Woli 1 maja 2015 r., o godz. 7:30, powrót około godz. 20:00. Koszt wyjazdu – 30 zł. Zapisy u Sióstr.

9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Polecamy