Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Adwentu – 21.12.2014

oglW czwartek o godz. 6:15 odszedł do Pana Ks. Proboszcz Zenon Majcher, ojciec naszej Parafii. Dzisiaj o godz. 20:00 Msza św. dekanalna z ciałem ks. Prałata, której będzie przewodniczył ks. Dziekan Andrzej Kuflikowski. Po zakończeniu możliwość czuwania do godz. 22:30 (indywidualna modlitwa). Ciało w trumnie zostanie do poniedziałku do pogrzebu. 22 grudnia Msze św. poranne według porządku zwykłego odbędą się w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W poniedziałek od godz. 8:30 możliwość pożegnania przez parafian. W tycz czasie odbędzie się warta honorowa przez panów z Totus Tuus i modlitwa różańcowa prowadzona przez grupy parafialne. Od godz. 10:30 przygotowanie do Mszy św. Żałobnej.

Od piątkowego wieczoru jest możliwość wpisania się do księgi kondolencji.

Jutro o godz. 11:00 (w dniu imienin Ks. Proboszcza) pod przewodnictwem Ks. Abpa Henryka Hosera odbędzie się pogrzeb Ks. Prałata. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

Wszystkie te informacje są umieszczona na naszej nowej stronie internetowej www.parafiaostrobramska.pl.

2. Na Mszę św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy dzisiaj o godz. 16:00.

3. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią o Matce Bożej. W naszej Parafii Roraty są sprawowane codziennie o godz. 18:00. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorek. Wszystkich prosimy o przychodzenie z lampionami. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy systematycznie uczestniczyli w Roratach i poprzez rekolekcje adwentowe przygotowali się do świąt Narodzenia Pańskiego.

4. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem Odnowa w Duchu Św. Serdecznie zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków w naszym sanktuarium.

5. Poprzez nabycie świecy na stół wigilijny a także przez złożenie ofiary do puszki pod chórem możemy pomóc osieroconym dzieciom.

6. W środę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze św. są sprawowane tylko rano o godz. 6:30, 7:00 i o godz. 8:00. Niech każda Wieczerza Wigilijna upływa w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia. Pamiętajmy też o pięknym zwyczaju śpiewania kolęd w gronie rodzinnym.

7. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego a jednocześnie będziemy przeżywali odpust parafialny. Następne Msze Św. będą o godz. 00, 9:00, 10:00, 11.00, 12.00 i 18.00.

8. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będziemy czcili św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na budowę nowych świątyń w diecezji.

9. Dla wszystkich grup modlitewno – formacyjnych, rady parafialnej i duszpasterskiej spotkanie opłatkowe w sobotę 27 grudnia o godz. 18:00.

10. Niedzielę św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa będziemy przeżywali 28 grudnia.

Polecamy