12 Niedziela zwykła-23 czerwca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym Ks. Bp Romuald Kamiśnki obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich. Pasterza naszej diecezji polecamy modlitewnej pamięci całej naszej wspólnoty parafialnej.
2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy naszych ojców opiece św. Józefa.
3. Również w dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się poświecenie pojazdów mechanicznych.
4. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.
5. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą sprawowane jak w dni powszednie. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
7. Z kolei w sobotę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak co roku w tym dniu ofiary składne na tacę przekazywane są na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej i konserwację Bazyliki Św. Piotra
8. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej Wieczornej.
9. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszym Sanktuarium organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 lipca. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
10. Już dzisiaj przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która jest wyłożona na stoliku pod chórem. W nowym tygodniku „Idziemy”, szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Eucharystia nas przemienia- O sensie Komunii Świętej, adoracji i potrzebie otwarcia kościołów- pisze O. Jacek Salij; Pięknie być Ojcem- dlaczego ważna jest obecność ojca u boku dorastającej córki i dorastającego syna oraz jak znaleźć czas dla dzieci?-odpowiada terapeuta Marcin Gajda.
12. Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.