Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy-16 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
2. W dzisiejszą niedzielę woluntariusze Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej będą zbierali podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją według standardów WHO. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
3. Dzieci i młodzież zapraszamy na Msze Świętą dziękczynną za miniony rok szkolny we wtorek na godzinę 18:00.
4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze święte będą sprawowane rano o godz.:7:00 i 9:00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której o godz.: 11:00 wyruszy procesja. Dla tych osób, które przyjdą na procesję bezpośrednio po powrocie do kościoła będzie odprawiona Msza Święta. Po południu Msza Święta wieczorna z nabożeństwem czerwcowym o godz.:18:00.
5. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. Ołtarz I- Koła Różańcowe, ołtarz II- Służba liturgiczna, ołtarz III- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, ołtarz IV- KSP Totus Tuus.
6. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlili się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
8. Również w przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się poświecenie pojazdów mechanicznych.
9. Z racji, że imieniny ks. Pawła wypadają w czasie wakacji i urlopów to w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.:12:00 będziemy modlić się w intencji Dostojnego Solenizanta.
10. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej Wieczornej.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która jest wyłożona na stoliku pod chórem. W nowym tygodniku „Idziemy” szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Pokarm na życie wieczne- o spożywaniu Ciała Syna Bożego- pisze O. Jacek Salij, Polonia czeka na kapłanów- o księży do pracy w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii- apeluje bp. Wiesław Lechowicz.

Polecamy