Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego-09 czerwca 2019 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Najświętszej Trójcy, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz.: 18:00 Ks. Bp. Marek Solarczyk udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.
3. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Tomasza Sztajerwalda, prefekta naszego seminarium Warszawsko-Praskiego wraz z klerykiem. Ks. Prefekt na każdej Mszy Świętej wygłosi do nas Słowo Boże oraz opowie nam o Towarzystwie Przyjaciół Seminarium.
4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte będą sprawowane jak w dni powszednie.
5. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów oraz o nowych kapłanów.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
7. Również w przyszłą niedzielę woluntariusze Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej będą zbierali podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją
8. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej Wieczornej.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która jest wyłożona na stoliku pod chórem. W nowym tygodniku „Idziemy” zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Papieski dług wdzięczności- wizytę św. Jana Pawła II na Warszawskiej Pradze- przypomina Irena Świerdzewska, oraz art.: W Duchu i Prawdzie- O skutkach działania Ducha Świętego w naszym życiu- pisze Ks. prof. Jan Sochoń.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Śp. Maria Bogdańska. Polećmy Ja teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy