Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocy-26 maja 2019 r.

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej.
2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętajmy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech zawsze radują Wasze serca.
3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
4. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
5. W sobotę,1 czerwca, bracia z KSP Totus Tuus, będą obchodzili jubileusz 40–lecia istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania, które rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Mszą Świętą o godz.:12:00. Po zakończonej Eucharystii, zapraszamy na wspólne świętowanie podczas pikniku parafialnego. W programie konkurs na najlepsze ciasto. Zapraszamy wszystkie panie aby ujawniły swoje talenty kulinarne, podpisane ciasta dostarczamy do godz.:13:30. Podczas Pikniku wystąpi Warszawska Kapela z Targówka. Również będzie można zjeść kiełbaskę z grilla, posmakować kanapek ze swojskim smalcem- wg. receptury Księdza Proboszcza, wypić kawę i herbatę, degustować ciasta. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, aby pobyć wspólnie razem.
6. Również w sobotę po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:8;00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 11:30.
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz.:12:00 procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.:17:30 do nieszporów.
8. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego, Kardynała Kazimierza Nycza, już po raz dwunasty pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej okazji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która jest wyłożona na stoliku pod chórem. W nowym tygodnik „Idziemy” zachęcamy do przeczytania następującego artykułu: Co nowego w Medjugorie?- jak to się stało, że papież Franciszek zezwolił na oficjalne pielgrzymki do Medjugorie- wyjaśnia Abp. Henryk Hoser.

Polecamy