Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna-05 maj 2019 r.

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.
2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
3. W środę,8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
4. W sobotę, 11 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny ŁASKAWEJ, głównej patronki naszego miasta.
W tym dniu na Mszy Świętej o godz.:11:00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w piątek od godz.:16:30. Prosimy, aby od piątku nie pozostawiać samochodów na parkingu przy Sanktuarium.
5. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego dla przystępujących do egzaminów.
6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium.
7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie które odbędzie się 18 maja. Koszt wyjazdu 50 zł. Szczegółowe informacje i zapisy przy stoliku pod chórem.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następującego artykułu: Święte Schody- W Rzymie odsłonięto do 9 czerwca niezwykła relikwię: schody, po których według tradycji szedł Chrystus na sąd do Piłata- pisze o tym Anna Artymiak.

Polecamy