Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego- 28 Kwiecień 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego z tej racji na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo: „Godzina Miłosierdzia Bożego”.
2. Również dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
3. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze Święte będą sprawowane jak w dni powszednie.
4. Od środy, 1 maja, zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium będziemy odprawiać po Mszy Świętej wieczornej.
5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Nabożeństwa w pierwszy czwartek, pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca według stałego planu.
7. W przyszłą niedzielę, 5 maja, zapraszamy wszystkich maturzystów i ich rodziców, nauczycieli na Msze Świętą o godz.:12:00, podczas której będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla zdających maturę.
8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie które odbędzie się 18 maja. Koszt wyjazdu 50 zł. Szczegółowe informacje i zapisy przy stoliku pod chórem.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: W centrum miłosierdzia- o cudach i codziennej posłudze w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – opowiada kustosz Ks. Franciszek Ślusarczyk, oraz art.: Misja Księdza Sopoćki- Jaką odegrał rolę w życiu duchowym siostry Faustyny – odpowiada Bp. Henryk Cieraszko

Polecamy