Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa-14 kwiecień 2019 r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego.
2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz.:17:30.
3. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy Świętych, a po południu od godz.: 17:45.
4. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu Świętego odbędzie się w Wielką Środę,17 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej.
5. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:
a. W Wielki Czwartek o godz.:18:00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania tzw. Ciemnicy. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
b. W Wielki Piątek zapraszamy na liturgię Męki Pańskiej którą rozpoczniemy o godz.:18:00. W czasie Liturgii wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
c. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz.:19:00. Na liturgię przynosimy świecę.
d. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz.:8:00, zapraszamy na Ciemną Jutrznię, którą celebruje się według brewiarza. Stolica Apostolska zaleca aby w Triduum Paschalne wszędzie tam „gdzie jest to możliwe, przed południem celebrowano Ciemną Jutrznię, która powinna zachować należne miejsce w pobożności wiernych. Jest to bowiem bardzo stara tradycja chrześcijańska.”
8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz.: 8:30 do 17:00. W tym dniu u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą.
9. W niedziele Wielkanocną Msza Święta z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz.06:00. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00.
10. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę Nowenna odbędzie się o godz.:15:00 Natomiast w pozostałe dni po wieczornej Mszy Świętej.
11. W dniu dzisiejszym Klerycy z naszego Seminarium Duchownego zorganizowali przed kościołem kiermasz książek. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym tygodniku Idziemy, warto przeczytać następujące artykuły: Cisza Wielkiego Tygodnia- jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień- swoim doświadczeniem duchowym dzieli się Ks. Jan Sochoń, oraz art.: Stos próżności- dlaczego i jak powinniśmy wyzbyć się tego, co prowadzi nas do grzechu- pisze Ks. Dariusz Kowalczyk.
13. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Polecamy