Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2015

ogl1. Dzisiaj spotkanie wszystkich pątników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę rozpocznie się o godz. 10:00 wspólną Eucharystią, po której agapa w dolnym kościele.

2. W dzisiejszą niedzielę z naszej Katedry wyruszy X Marsz Świętości Życia wyrażający poparcie dla nienaruszalności ludzkiego życia od poczęcia. O godz. 12:30 Mszy św. będzie przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser. O godz. 13:30 przejdziemy z pod katedry do Placu Zamkowego. Następnie o godz. 14:00 z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki św. Krzyża. O godz. 14:45 w Bazylice św. Krzyża koncert zespołu „Moja Rodzina”.3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. na godz. 16:00 oraz na spotkanie formacyjne.

4. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte w naszym sanktuarium będą sprawowane jak w dzień powszedni.

5. W sobotę będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jest to również dzień imienin Ks. Bpa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji dostojnego Solenizanta.

6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili niedzielę Dobrego Pasterza. Będzie to 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. Z tej racji będziemy gościć w naszym Sanktuarium ojca duchownego naszego seminarium Ks. Grzegorza Zagórowskiego wraz z klerykami.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty Żywego Różańca na doroczne spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Swojczowskiej w Otwocku. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9:30. Dokładny plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

8. Zapraszamy Rodziców i Dzieci klas IV, V i VI na spotkanie organizacyjne dotyczące Rocznicy I Komunii św. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.

9. Siostry Nazaretanki zapraszają na wspólne świętowanie kolejnej Rocznicy beatyfikacji Matki Założycielki – Franciszki Siedliskiej. W planie uroczystości: piesza pielgrzymka z Roszkowej Woli do Żdżar (ok. 10 km, z możliwością podwiezienia autokarem), ciepły posiłek oraz rodzinne śpiewanie.  Wyjazd autokarem do Roszkowej Woli 1 maja 2015 r., o godz. 7:30, powrót około godz. 20:00. Koszt wyjazdu – 30 zł. Zapisy u Sióstr.

10. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Polecamy