5 Niedziela Wielkiego Postu-07 kwiecień 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30.
2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz.: 17:30.
3. Również w dniu dzisiejszym dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy na Msze Świętą o godz.:16:00.
4. W piątek, 12 kwietnia, już po raz 24 odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przechodząc ulicami naszego osiedla. Początek nabożeństwa o godz.: 19:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie Pasyjnym. Prosimy o zabranie lampionów. Dla dzieci Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w kościele o godz.: 17:30.
5. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
6. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.
7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz.: 10:00.
9. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu przed kościołem będą rozprowadzane palmy przez P Z C.
10. Klerycy z naszego Seminarium Duchownego organizują w naszej parafii kiermasz książek, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przed kościołem.
11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje i Dubrovnika w terminie od 20 do 28 maja. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.