Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu-31 marzec 2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie.
2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii i potrwają do środy do 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. Tadeusz Daniluk. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń pod chórem jak również na naszej stronie internetowej.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych porach.
4. W sobotę, chorych z posługą sakramentalna odwiedzimy od godz.:9:00
5. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.:16:00.
6. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz.:17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. :17:30.
7. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty poza Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.
8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
9. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.
10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje i Dubrovnika w terminie od 20 do 28 maja. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Opiekunem duchowym pielgrzymki jest Ks. Paweł.
11. W tym tygodniu zostaną zamontowane w prezbiterium odnowione gabloty w których sa przechowywane Wota złożone w ofierze Matce Bożej Ostrobramskiej oraz wszystkie elementy zdobiące ścianę prezbiterium.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy” zachęcamy do przeczytania artykułów: W obronie Jana Pawła II- Jak naprawdę św. Jan Paweł II podchodził do skandali seksualnych w Kościele?-wyjaśnia Kard. Stanisław Dziwisz, oraz art. pt.: Małżonkowie z Werony- Czy mówienie o pięknie małżeństwa i macierzyństwie to już mowa nienawiści?- szaleństwa tego świata odsłania Krzysztof Ziemiec..

Polecamy