Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu-24 marzec 2019 r.

1. W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00.
2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątki o godz.:17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.:17:30.
3. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
4. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
5. W środę,27 marca, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne o godz.: 19:00.
6. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.
7. Rodzina, która zamówiła Msze Świętą 31 marca na godz.: 16:00 proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii.
8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje i Dubrovnika w terminie od 20 do 28 maja. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Opiekunem duchowym pielgrzymki jest Ks. Paweł.
9. Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 31 marca i potrwają do środy do 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. Tadeusz Daniluk. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń pod chórem jak również na naszej stronie internetowej.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy wiele ciekawych artykułów wprowadzających nas w klimat Wielkiego Postu.

Polecamy