Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu- 17 marzec 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
2. Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania(grupę1), na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątki o godz.:17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.:17:30.
4. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie dla biednych osób.
5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
6. Już po raz kolejny w czwartek, 21marca, w naszej parafii zostanie przeprowadzony dzień stacyjny w Wielkim Poście. Wszystkie nabożeństwa poprowadzi Ks. dr Maciej Mietek. Na zakończenie dnia stacyjnego zostanie odprawiona Eucharystią o godz.: 20:00. Szczegółowy program na ten dzień jest wywieszony na plakatach pod chórem. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.
7. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty w godz.: od 19:00 do 20.:00.
8. W przyszłą niedzielę, 24 marca, zachęcamy do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia. Marsz rozpocznie się o godz.: 13:30 w Warszawie na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży.
9. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.
10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje i Dubrovnika w terminie od 20 do 28 maja. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Opiekunem duchowym pielgrzymki jest Ks. Paweł.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W nowym numerze tygodnika „Idziemy”. zachęcamy do przeczytania następującego artykułu: O pomstę do nieba- Czym są grzechy wołające o pomstę do nieba, o których mówi Katechizm Kościoła Katolickiego?- wyjaśnia ks. Dariusz Kaliński.

Polecamy